۱۹:۲۲ - آذر ۱۱, ۱۴۰۱
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • سلامت
 • >
 • یک فوق تخصص تاکید کرد :
  لزوم رعایت فاصله ۲ متری از بیماران آنفلوانزایی/ کودکان مایعات گرم مصرف کنند

یک فوق تخصص تاکید کرد :
لزوم رعایت فاصله ۲ متری از بیماران آنفلوانزایی/ کودکان مایعات گرم مصرف کنند

کیمیای شمال – یک فوق تخصص عفونی کودکان، با تاکید بر لزوم مصرف مایعات گرم به میزان فراوان، عنوان کرد: توصیه می شود که خانواده ها حتما مایعات گرم را طی درمان بیماری برای کودکان شروع کنند.

به گزارش کیمیای شمال به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید علیرضا میرجوادی با بیان اینکه بیماری های ویروسی سالانه باعث عفونت های تنفسی در کودکان و بزرگسالان می شوند، اظهار کرد: طی دو سال اخیر که با شیوع بیماری کرونا مواجه بودیم، طیف وسیعی از بیماری های ویروسی ایجاد شده بود.

وی با اشاره به فرو رفتن بیماری ویروسی آنفلوانزا در سایه کرونا طی دو سال گذشته، افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از کرونا موجب شد میزان ابتلا به آنفلوانزا نیز کاهش پیدا کند، اما تزریق واکسن کرونا موجب فروکش کردن این بیماری و در نتیجه کاهس رعایت پروتکل ها شده است.

این فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان با بیان اینکه طی هفته های گذشته بیماری آنفلوانزا خودش را بیشتر نشان داده و حتی شیوع بیماری از سال های قبل از کرونا هم شدیدتر است، گفت: شاهد عفونت های شدید در کودکان و افراد مستعد هستیم.

میرجوادی ویروس آنفلوانزا را دارای سه نوع A و B و C دانست و اضافه کرد: دو نوع A و B می تواند باعث اپیدمی های شدید و حتی پاندمی شود، اما نوع C عفونت های خفیف تنفسی فوقاتی ایجاد می کند.

وی مهمترین راه های انتقال بیماری آنفلوانزا را از طریق قطرات تنفسی، برخورد با سطوح آلوده و در معرض ترشحات فرد مبتلا قرار گرفتن دانست و متذکر شد: در صورت طغیان بیماری و شیوع بالا، انتقال ویروس از طریق هوای تنفسی نیز ممکن است.

این فوق تخصص عفونی کودکان، با بیان اینکه برای درمان آنفلوانزا توصیه به درمان های حمایتی و مایع درمانی می شود، خاطرنشان کرد: افراد مبتلا باید استراحت فراوان داشته باشند و برای سردرد و بدن درد استامینوفن و برای تب بالا ایبوپروفن مصرف کنند تا از ناراحتی بیمار کاسته شود.

وی با تاکید بر لزوم مصرف مایعات گرم به میزان فراوان، عنوان کرد: توصیه می شود که خانواده ها حتما مایعات گرم را طی درمان بیماری برای کودکان شروع کنند.

میرجوادی بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا را رعایت فاصله دو متری از افراد بیمار و پرهیز از جمع بودن ها و استفاده از ماسک و شست و شوی دست ها دانست و یادآور شد: افراد مستعد حتما واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصادفی