۱۹:۵۷ - آذر ۱۱, ۱۴۰۱
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

جریمه زیست محیطی برای پانزده واحد صنعتی آلاینده در رشت

کیمیای شمال – پانزده واحد صنعتی  آلاینده در رشت بدلیل تخلیه فاضلاب صنعتی آلوده و غیر استاندارد به تالاب بین المللی بندرانزلی با جریمه زیست محیطی مواجه شدند.

براساس قانون حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب های کشور , ۱۵شرکت آلاینده در رشت به جهت ورود فاضلاب صنعتی آلوده و فاقد استاندارد های زیست محیطی به تالاب بین المللی بندر انزلی جریمه شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با اعلام این خبر گفت : براساس ماده۴ قانون حفاظت و احیاء تالاب های کشور، اشخاص حقیقی و حقوقی متخلف از احکام این قانون و مقررات مصوب، پس از اقامه دعوا توسط اداره محیط زیست شهرستان مبنی بر آلایندگی و تخلیه فاضلاب صنعتی بدون تصفیه به رودخانه ها و نهایتا تالاب انزلی ، علاوه بر توقف فعالیت و جبران خسارات وارده، حسب تشـخیص مرجع قضائی به پرداخت جریمه به میزان سه تا پنج برابر خسارات وارده  محکوم شدند.

محمد تقی تقی زاده  در ادامه افزود ؛ در صورت تکرار، علاوه بر جبران خسارات به پرداخت جریمه به میزان شش تا هشت برابر خسارات وارده محکوم می شوند.
وی در ادامه بیان داشت براساس تبصره ۱ این قانون درآمدهای ناشی از اجرای وصول جریمه ها و خسارات موضوع این قانون طی ردیف درآمدی جداگانه که در قانون بودجه هر سال مشخص می شود، به حساب خزانه داری کل کشور واریز و معادل صددرصد آن با پیش بینی در قوانین بودجه سنواتی به منظور جبران خسارت وارده و حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب ها در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار می گیرد. شایان ذکر است تاکنون ۴ شرکت آلاینده جرایم خود را به حساب خزانه دولت واریز نمودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت در پایان بیان داشت ؛ سرمایه گذاران و صاحبین شرکتها هرچقدر در خصوص تصفیه خانه ها و کنترل آلودگی هزینه نمایند ، این خود یک سرمایه گذاری برای آیندگان می باشد و با اینکار محیط زیست سالمی را برای فرزندانمان به ارث میگذاریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصادفی