۲۳:۳۳ - بهمن ۱۹, ۱۴۰۱
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

رشد ۴۲ درصدی جابجایی مسافر با راه آهن گیلان

کیمیای شمال – مدیرکل راه‌آهن شمال۲ از جابجایی بیش از ۸۲۴ هزار نفر در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

به گزارش کیمیای شمال به نقل از ایسنا؛ غلامحسین ولدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به رشد چشمگیر جابجایی مسافر در هشت ماهه نخست سال جاری توسط حمل و نقل ریلی، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۸۲۴ هزار و ۴۶۵ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل ریلی شمال۲ جابجا شده‌اند.

وی با بیان اینکه جابجایی این تعداد مسافر نسبت به عدد ۵۸۰ هزار و ۸۳۶ نفر در مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۲ درصدی داشته است، افزود: آمارها گویای استقبال روزافزون مردم به استفاده از قطار است.

مدیرکل راه آهن شمال۲ خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل امنیت و سهولتی که قطار برای مسافرین فراهم می‌کند بسیاری از افراد تمایل دارند قطار را برای سفر خود برگزینند و هدف ما نیز جلب رضایت و بهبود و توسعه خدمات برای این عزیزان است.

ولدی تصریح کرد: با نظارت مستمر بر قطارهایی که در محدوده جغرافیایی این اداره کل تردد نموده‌اند میانگین زمان تاخیر قطارهای مسافری در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهشی ۲۴ درصدی همراه بوده است.

وی همچنین به عملکرد اداره کل در حوزه جابجایی بار اشاره‌ کرد و گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان بیش از ۷۸۱ هزار تن کالا بارگیری و یک میلیون و ۱۲۷ هزار تن تخلیه شده است که این ارقام نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۷ و ۲۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *