۰۷:۴۰ - خرداد ۱۶, ۱۴۰۲
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

مسابقات هاپکیدو قهرمانی بانوان کشور در رشت آغاز شد

کیمیای شمال – بیست و پنجمین دوره مسابقات هاپکیدو قهرمانی بانوان کشور و انتخابی تیم ملی با حضور ۱۸۰ ورزشکار این رشته رزمی از استان های مختلف امروز پنجشنبه در رشت آغاز شد.

به گزارش کیمیای شمال به نقل از ایرنا، این رقابت‌ها به مدت ۲ روز در مجموعه ورزشی ۶ هزارنفره شهدای رشت برگزار شده است.

ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از مسابقات در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسال در اوزان مختلف با هم رقابت می کنند و در نهایت تیم‌ها و نفرات برتر این مسابقات انتخاب می‌شوند.

در آغاز این رقابت‌ها که در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان آغاز شده است، ورزشکاران استان‌های گیلان و قزوین توانستند برابر رقبای خود به برتری رسیده و به مراحل بعدی مسابقات صعود کنند.

رئیس سبک هاپکیدو کشور در خصوص برگزاری این رقابت‌ها اظهار کرد: در پایان این مسابقات که به مدت ۲ روز ادامه دارد، نفرات برتر انتخاب و به اردوی تیم ملی هاپکیدو بانوان دعوت می‌شوند.

محمدرضا هاشم‌پور افزود: تیم ملی هاپکیدو بانوان برای حضور قدرتمند در رقابت‌های آسیایی ۲۰۲۳ که سال آینده برگزار می شود، آماده می‌شود اما مکان و زمان برپایی این رقابتها هنوز اعلام نشده است.

وی در ادامه بیان کرد: مسابقات هاپکیدو قهرمانی مردان کشور هم روز ۱۳ اسفندماه به میزبانی گیلان در شهرستان رشت انجام می‌شود که در پایان، نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

هاپکیدو نوعی هنر رزمی کره‌ای و از انواع دفاع شخصی است که یکی از تلفیقی‌ترین سبک‌های رزمی به‌شمار می‌آید و در سراسر جهان و ایران طرفداران و علاقه‌مندان زیادی دارد. این رشته دارای مسابقات جهانی و آسیایی است.

رشته هاپکیدو در ایران نیز از سال ۸۵ شکل گرفت و در رشت هم از ۸۶ پا گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *