۰۶:۴۸ - خرداد ۱۶, ۱۴۰۲
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

سوء استفاده از کارت بانکی یکی از روش‌های رایج مجرمان سایبری


کیمیای شمال – رئیس پلیس فتا استان گفت: به هیچ عنوان تقاضای افراد ناشناسی که قصد استفاده از خدمات بانکی به وسیله کارت شما را دارند، نپذیرید.

سرهنگ”امیرحسین نقی‌مهر” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در روش سوء استفاده از کارت بانکی سودجویان با استفاده از شیوه‌های مختلف روانی، شهروندان را فریب داده و به بهانه واریز پول به کارت، کارت به کارت و غیره اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
وی ادامه داد: این کلاهبرداران با بیان اینکه سقف مجاز برداشت بیش از تقاضای آنها است، درخواست واریز مبلغی به کارت یا حساب شما را دارند و سپس تقاضای وجه نقد می‌کنند و این موضوع احتمال سرقتی بودن کارت بانکی را بیشتر می‌کند.
رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: اگر افراد ناشناس تقاضای استفاده از خدمات بانکی به وسیله کارت بانکی شما را داشتند به هیچ عنوان آن را نپذیرید و هنگام استفاده از خدمات بانکی دقت کنید مشخصات و جزئیات کارت شما برای دیگران قابل مشاهده نباشد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به احتمال سرقتی بودن کارت بانکی، شهروندان دچار مشکل شده و باید در برابر قانون و شاکی خصوصی پاسخگو باشند.
سرهنگ نقی‌مهر در پایان از شهروندان خواست، توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانیwww.cyberpolice.ir  اعلام کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *