09:35 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • فرهنگی
 • >
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نشست با ناشران استان ؛
  رویکرد حمایت از ناشران را با اختصاص سرانه خرید کتاب به استان‌ها دنبال می‌کنم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نشست با ناشران استان ؛
رویکرد حمایت از ناشران را با اختصاص سرانه خرید کتاب به استان‌ها دنبال می‌کنم

کیمیای شمال – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : در نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، پیشنهاد اختصاص سرانه خرید کتاب به استان‌ها را ارائه دادم تا از این طریق ، زمینه تقویت و حمایت از ناشران استان فراهم آید .

به گزارش پایگاه خبری کیمیای شمال ؛ رضا ثقتی در نشست صمیمی با ناشران استان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد ، این هفته را فرصتی مناسب برای یادآوری اهمیت کتاب با وجود فراگیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و نیز قدرشناسی از تلاش های ناشران که پاسداران این حوزه مهم فرهنگ هستند ، دانست و اظهار داشت : جای خالی خانه کتاب و ادبیات در استان وجود دارد و باید ، جمعی از علاقمندان یا انجمنی به صورت متمرکز ، بتواند مراسم نقد کتاب و یا تجلیل از پیشکسوتان با حمایت مجموعه ارشاد و همکاری ناشران برگزار کند .

وی با تصریح اینکه در زمان حاضر در استان موسسه ای که همه تمرکز خود را بر مقوله کتاب گذاشته باشد ، مشاهده نمی‌شود ، ادامه داد : نشست مسئولان ارشاد با ناشران ، مطمئنا می‌تواند به رفع کاستی ها و نقاط ضعف و در عین حال تقویت نقاط قوت کمک کند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به مشکلات بیان شده از سوی ناشران در این نشست اشاره و خاطر نشان کرد : در سایه هم افزایی ها و پیگیری های مجدانه ، پس از احصاء و دسته بندی مشکلات ، موارد با مدیران وزارتخانه مطرح و برای برطرف کردن آنها با در نظر داشتن موارد قانونی ، اقدام می شود .

وی با اشاره به برنامه های دولت مردمی و جهادی سیزدهم در حوزه فرهنگ از جمله نشر ، ملی کردن صنعت نشر و خروج کاغذ از وابستگی به خارج از کشور را یکی از این برنامه ها خواند و گفت : در این خصوص ، مذاکرات متعددی با معاون فرهنگی وزارتخانه انجام شده و لازم است موضوعات پخش و توزیع و همچنین اختصاص سهمیه ، مدیریت شود .

ثقتی یادآور شد : در نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با وزیر ، پیشنهاد اختصاص سرانه خرید کتاب به استان‌ها را ارائه دادم تا از این طریق ، زمینه تقویت و حمایت از ناشران استان فراهم آید .

وی با بیان اینکه گیلان از استان های دارای صدور مجوز نشر کتاب است ، این مهم را برای استان یک امتیاز خواند و با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی ناشران در این جلسه ، گفت که نشست مشترکی بین ناشران و بررسان کتاب برگزار شود .

در این نشست هریک از ناشران استان ، به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *