15:09 - July 23, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • فرمانده یگان‌های ویژه فراجا در یادواره ۳۳ شهید یگان ویژه استان گیلان :
  بیداری اسلامی در جهان از فرهنگ ایثار و شهادت تبلور یافته است

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا در یادواره ۳۳ شهید یگان ویژه استان گیلان :
بیداری اسلامی در جهان از فرهنگ ایثار و شهادت تبلور یافته است

اختصاصی / کیمیای شمال – یادواره ۳۳ شهید یگان ویژه استان گیلان و پنجمین یادواره سرداران و ۱۳۲۲ شهید فرماندهی یگان های ویژه فراجا صبح امروز چهارشنبه 24 آبان 1402 با حضور آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه فراجا، سردار ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان، دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان و خانواده معزز شهدا در سالن فرماندهی انتظامی گیلان برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری کیمیای شمال ؛ سردار کرمی فرمانده یگان‌های ویژه فراجا در این یادواره با اشاره به انقلاب سال 57 اظهار داشت : انقلاب اسلامی ریشه ظلم، فساد و ستمگری رژیم طاغوت را خشکاند و ایران را در مسیر تعالی قرار داد.

سردار کرمی عنوان داشت : پس از انقلاب اسلامی راه ملت بزرگ ایران در مسیر حریت و آزادگی قرار گرفت و ثمره آن را در حکومت اسلامی مشاهده می کنیم.

وی افزود : امروز فرهنگ ایثار و شهادت در ایران و غرب آسیا جبهه ای را بنا نهاده به نام جبهه مقاومت و این شهدای عزیز و بزرگوار بودند که این فرهنگ را پایه ریزی کردند و درس هایی را تا ابد به ما آموختند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه باید قدردان این عزیزان همیشه زنده باشیم تصریح کرد: دشمن از فرهنگ ایثار و شهادت در جبهه فیزیکی و فرهنگی شکست خورده و به زانو در آمده است و به یمن این فرهنگ پرچم عزتمندی و اقتدار ایران اسلامی در جامعه جهانی برافراشته است.

سردار کرمی با بیان اینکه فرهنگ شهادت امروز رژیم کودک صهیونیسم را به زانو در آورده است، اضافه کرد: بیداری اسلامی در جهان از فرهنگ ایثار و شهادت تبلور یافته است و این فرهنگ به عنوان الگویی برتر در جامعه جهانی شناخته می‌شود.

وی افزود: امروز شاهدیم که مسلمانان و مردم آزاده سراسر جهان برای پیروزی جبهه مقاومت در غزه دعا می‌کنند و از مردم فلسطین حمایت می‌کنند که این امر برگرفته از فرهنگ جهاد و شهادت است که شهدای گرانقدر ما برجا گذاشتند.

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با تاکید بر لزوم پیاده سازی فرهنگ ایثار و شهادت در لایه‌های مختلف جامعه بیان کرد: سبک زندگی اسلامی با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تحقق می‌پذیرد.

وی با اشاره به فرهنگ شهدا ادامه داد: اگر فرهنگ جهاد و شهادت که داروی همه دردهای ما و حلال همه مشکلات فردی و اجتماعی است را می خواهیم باید تلاش کنیم این فرهنگ را در زندگی خودمان و جامعه پیاده کنیم.

سردار کرمی افزود : اگر هر کدام ما سفیر یک شهید باشیم ، باعث زنده شدن فرهنگ شهدا در زندگی و جامعه ما خواهد بود و از خداوند متعال می خواهیم سفیران خوبی برای شهدا باشیم و راهشان را با پیاده سازی فرهنگ آن ها ادامه دهیم.

تجلیل از خانواده شهدای نیروی انتظامی و تجلیل از جانبازان مدافعان امنیت گیلان، اجرای تئاتر و رونمایی از کتاب زندگینامه شهید “حسن پاینده” به نویسندگی معصومه سعیدی از دیگر برنامه‌های پنجمین یادواره سرداران و هزار و ۳۲۲ شهید فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا و ۳۳ شهید یگان ویژه گیلان در رشت بود.

تهیه و تنظیم : معصومه رفعتی خراط

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *