09:41 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت»:
  امروز هر انسان در فضای مجازی یک رسانه است و باید تولیدات رسانه‌ای گسترش و عمق پیدا کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت»:
امروز هر انسان در فضای مجازی یک رسانه است و باید تولیدات رسانه‌ای گسترش و عمق پیدا کند

کیمیای شمال – رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با استفاده از تولید محتوا و انتشار آن در فضای مجازی می‌توان جهاد تبیین را شکل داد و از آثار سازنده آن در جهت حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی بهره گرفت و ایران قوی را در گام دوم انقلاب رقم زد.

به گزارش کیمیای شمال ؛ سردار غلامرضا سلیمانی امروز، شنبه ۲۷ آبان ماه در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» که در مجتمع زیباکنار برگزار شد، با بیان اینکه یک صحنه تقابل جدی بین حق و باطل و بین کفر و اسلام در حال جریان است، اظهار کرد: دیدگان مردم دنیا مشاهده می‌کند که قدرت‌های غربی و در راس آنها آمریکای جنایتکار چگونه تمام ظرفیت‌ها و امکانات و توانایی‌ها و فناوری‌های نظامی‌شان را در اختیار رژیم کودک‌کش و جعلی صهیونیستی قرار داده‌اند تا صدای حق‌طلبی و آزادی‌خواهی ملت مظلوم فلسطین برای دفاع از سرزمینشان را خاموش کنند.

وی با اشاره به شهادت بیش از ۱۲ هزار نفر در طول ۴۰ روز گذشته، تصریح کرد: این تقابل یک سرآغاز متحول کننده و یک دوره جدید در تاریخ بشری محسوب می‌شود و هنوز زمان لازم است تا آثار تحولی این پیروزی بزرگ که از سوی رزمندگان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی به دست آمده و شکستی غیرقابل ترمیم را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کرده، آشکار شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یکی از آثار این عملیات را در حوزه رسانه‌های مردم پایه دانست و گفت: امروز شاهد تقابل دو جبهه رسانه‌ای هستیم؛ در واقع غول ها و شیاطین رسانه‌ای در طرف متجاوز ایستاده‌اند و تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای خودشان را در اختیار این رژیم قاتل و کودک‌کش و جعلی قرار داده‌اند.

وی افزود : اما در طرف دیگر، وجدان‌های بیدار جهان و مردم حق طلب حضور دارند که فقط منحصر به کشورهای اسلامی نیست و حتی کشورهای غربی را هم در بر گرفته است.

سلیمانی یادآور شد : امروز همه وجدان‌های آگاه و بیدار به میدان آمده‌اند و شاهد راهپیمایی‌های بزرگ در پایتخت‌های کشورهای غربی با محور حمایت از مردم مظلوم فلسطین هستیم اما آن عاملی که توانست این تحول را رقم بزند، جهاد تبیینی است که از سوی انسان‌های آزاده و حق‌طلب در رسانه‌ها و فضای مجازی محقق و موجب شده این تحول خیره کننده و غیرقابل پیش‌بینی در دنیا اتفاق بیفتد.

وی مکاتب فکری برآمده از تمدن غرب را در بن‌بست دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ مصرف مکاتب غربی به پایان رسیده و لذا آنان برنامه‌ریزی کردند تا با تکیه بر رسانه و فضای مجازی و سلطه بر افکار و اذهان مردم، بقای قدرت‌طلبی و تسلط و امپراتوری خودشان را تضمین کنند، اما همین رسانه و فضای مجازی وقتی به صورت گسترده و مردم پایه در سطح دنیا مورد استفاده قرار گرفت، موجب شکل‌گیری جهاد تبیین شد و شاهد دفاع از ملت مظلوم فلسطین هستیم و این یک اتفاق بزرگ است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به نقش نیروهای انقلابی به ویژه بانوان باانگیزه اشاره کرد و ادامه داد: امروز بانوان ما در تبعیت از تدابیر رهبر انقلاب در میدان‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کنند و پاسدار انقلاب و نظام اسلامی هستند.

وی یکی از عرصه‌های نقش آفرینی بانوان را عرصه رسانه دانست و افزود : با استفاده از تولید محتوا و انتشار آن در فضای مجازی می‌توان جهاد تبیین را شکل داد و از آثار سازنده آن در جهت حرکت به سمت تحقق جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی بهره گرفت و ایران قوی را در گام دوم انقلاب رقم زد.

سلیمانی جهاد تبیین را سرآغازی برای نقش آفرینی بانوان رسانه‌ای دانست و تصریح کرد: نباید از اهمیت رسانه و فضای مجازی غفلت کنیم، زیرا فناوری‌ها روزانه در حال تکامل هستند و جلوه‌های جدیدی از فضای مجازی را در اختیار بشر قرار می‌دهند و لذا می‌بایست از این ظرفیت‌ها برای تحقق ایران قوی به درستی استفاده کنیم.

وی پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ را سرآغاز جدیدی در تاریخ بشر دانست که موجب تغییر مسیر تاریخ شد و بیان کرد: انقلاب ملت ایران فقط یک نظام وابسته به غرب را نابود نکرد، بلکه هندسه قدرت در سطح دنیا را تغییر داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمان رهایی بخش دانست و عنوان کرد: گفتمان انقلاب فراگیر شده و امروز شاهد جلوه‌های این فراگیری در حمایت از غزه هستیم.

سلیمانی پیروزی انقلاب را سرآغاز تحولات امروز دانست و متذکر شد: فرهنگ مقاومت برآمده از ملت ایران انتفاضه را به فلسطین منتقل کرد و انتفاضه سرآغاز اقتدار امروز فلسطین و غزه است.

وی تصریح کرد : اگرچه اسرائیل خود را چهارمین ارتش قدرتمند دنیا می‌دانست، اما در جریان عملیات حماس، اگر مداخله آمریکا نبود، قطعا دیگر اسرائیل روی کره زمین وجود نداشت و طی دو روز دچار فروپاشی می‌شد.

وی با بیان اینکه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی برای مواجهه با ملت مظلوم فلسطین از هوا و دریا مهمات به سرزمین‌های اشغالی می‌رسانند، خاطرنشان کرد: امروز یک بار دیگر صحنه‌های عاشورا را دیدیم، اما خون کودکان معصوم و زنان مظلوم و مردان فداکار فلسطینی دامن جنایتکاران را گرفته و راهی برای فرار نخواهند داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تعبیر امام راحل مبنی بر فتح سنگرهای کلیدی جهان به دست اسلام، ادامه داد: همانگونه که انقلاب اسلامی سرآغاز تغییر هندسه قدرت بود سرآغاز تغییر مفهوم قدرت نیز بود.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) پیام پیروزی خون بر شمشیر را به نسل‌های بشری منتقل کرد، گفت: ملت ایران با دست خالی در نهضت انقلاب پیروزی شدند و در دوران دفاع مقدس نیز به تنهایی به پیروزی رسیدند؛ قطعا همین راهبرد جبهه مقاومت را شکل داده و غزه را به پیروزی خواهند رساند.

سلیمانی یادآور شد: امروز متجاوزین صهیونیستی سرافکنده‌تر از هر دوره‌ای هستند و دادگاه‌های بین‌المللی این متجاوزان و قاتلان و خون‌ریزان را محاکمه خواهند کرد لذا رسانه‌ها این رسالت را مطالبه کنند و یک رویداد جهانی را رقم بزنند تا همه ملت‌ها خواستار محاکمه اسرائیل شوند.

وی با بیان اینکه رسانه، ملت‌های دنیا را پیوند زده است، تاکید کرد: امروز هر انسان در فضای مجازی یک رسانه است و باید تولیدات رسانه‌ای ما گسترش و عمق پیدا کند و از هنر در جهت تولید محتوا بهره بگیریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد : هر انسان و هر مرد و هر شیر زن مسلمان باید یک رسانه قوی در فضای مجازی باشد و تولیدات رسانه ای باید گسترش پیدا کند و از هنرهای مختلف در جهت تولید آثار هنری استفاده شود.

خبرنگار : معصومه رفعتی خراط

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *