08:54 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • در جریان سفر به گیلان صورت گرفت؛
  نشست صمیمی معاون وزیر بهداشت با جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در جریان سفر به گیلان صورت گرفت؛
نشست صمیمی معاون وزیر بهداشت با جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کیمیای شمال – معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی، دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری کیمیای شمال؛ عصر امروز نشست دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با جمعی از دانشجویان و منتخبان تشکل های دانشجویی در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به چالش های نظام سلامت گیلان، اظهار کرد: گیلان، استانی سالمند و نرخ باروری نیز در آن بسیار پایین است.
وی کمبود فضای فیزیکی نامتناسب با جمعیت، پژوهش، درمان، بهداشت و دانشجویی را در کنار معضلات زیست محیطی و تحمیل هزینه حدود 40 میلیارد تومانی بابت پرداخت حقوق نیروهای حجمی و شرکتی را از دیگر معضلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بهبود وضعیت تغذیه دانشجویان، گفت: وضعیت تغذیه دانشجویان طی یک سال اخیر بهبود یافته اما با وضعیت ایده آل فاصله دارد.
دکتر آشوبی فقدان بیمارستان جنرال را یکی از ابرچالش های نظام سلامت استان دانست و گفت: علاوه بر پیگیری برای اتمام بیمارستان 400 تختخوابی رشت، پیگیری احداث بیمارستان 800 تختخوابی و اتمام بیمارستان جایگزین در پورسینا نیز  هستیم.
وی همچنین به بخشی از اقدامات دانشگاه در حوزه تقویت نظام شبکه، پیشگیری بیماریها و غربالگری بیماری های غیرواگیر نظیر دیابت، فشارخون و سرطان اشاره کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای توسعه خدمات فیزیکی، تجهیزاتی، اموزشی و رفاهی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارائه داد.
دکتر آشوبی به صف حضور خیران در نظام سلامت گیلان اشاره کرد و گفت: طی یک سال اخیر یکی از رویکردهای ما توسعه مشارکت با تقویت اعتماد و امید در بین خیران و نیکوکاران بوده و توانسته ایم جندصد میلیارد تومان به سرمایه های نظام سلامت گیلان بیفزاییم.
وی با اشاره به بخشی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه دانشجویی و فرهنگی، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان بدون واسطه در کنار دانشجویان و دغدغه مندان حوزه فرهنگی است و تاکنون از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
دکتر عباس شیراوژن، معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست با تاکید بر تغییر نگرش در حوزه فرهنگی و دانشجویی، اظهار کرد: میزان اعتبارات و بودجه های حوزه فرهنگی محدود، تورم بالا و تحقق درآمدی بسیار پایین بوده و لازم است توزیع اعتبارات فرهنگی سنجیده تر باشد.
وی با اشاره به آخرین وضعیت تعذیه ای دانشجویان در کشور، افزود: علیرغم افزایش بودجه ردیف تغذیه ای، همچنان بخشی از بودجه برای این حوزه محقق نمیشود و مابه التفاوت آن باید از محل درامد اختصاصی تامین شود.
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 80 هزار تخت خوابگاهی جهت استفاده دانشجویان در کشور وجود دارد، گفت: تعداد تخت های خوابگاهی در دولت کنونی تا 10 درصد افزایش یافته است و موجب افزایش رضایتمندی دانشجویان شده است.
دکتر شیراوژن با بیان اینکه یک چهلم دانشجویان متاهل در خوابگاه ها مستقر هستند، گفت: 200 واحد خوابگاه دانشجویی طی امسال به فضای خوابگاهی افزوده شده و در تلاشیم تا پایان سال، خوابگاه های جدید را نیز افتتاح کنیم.
وی با اشاره به افزایش پرداختی وزارت بهداشت به دانشجویان، خاطرنشان کرد: حداقل 10 درصد از حقوق پرداختی به دانشجویان در نظام سلامت افزایش یافته که این افزایش پرداختی در دانشجویان متاهل بیشتر است.
معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از افزایش فضای ورزشی و رفاهی مورد نیاز دانشجویان و کارکنان طی سال های اخیر خبر داد.
دکتر شیراوژن از افزایش وام دانشجویان، وام فرزندآوری و حق الزحمه دانشجویی در کنار افزایش منتخبان شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
گفتنی است تعدادی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی نیز در این نشست صمیمی به بیان دغدغه ها، چالش ها، مشکلات و نیازمندی های خود به ویژه در حوزه توسعه فیزیکی فضای آموزشی، امکانات رفاهی، انتصابات در حوزه فرهنگی و دانشجویی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اشاره کردند.
گفتنی است 5800 دانشجو در هشت دانشکده دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال تحصیل هستند.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *