10:01 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در قرارگاه استانی جوانی جمعیت:
  خدمات درمانی زوج‌های نابارور گیلان تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفت / اجرای موفق طرح نفس در تالش با احیا ۱۰۳ نوزاد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در قرارگاه استانی جوانی جمعیت:
خدمات درمانی زوج‌های نابارور گیلان تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفت / اجرای موفق طرح نفس در تالش با احیا ۱۰۳ نوزاد

کیمیای شمال – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تحت پوشش کامل بیمه پایه قرار گرفتن کلیه خدمات درمانی زوج‌های نابارور در استان گیلان خبر داد و گفت: عقد قـرارداد با مـراکز درمان ناباروری بیمارستان الزهرا (س)، یک بیمارستان خصوصی و یک موسسه درمان ناباروری و تعهد خدمات خـاص نابارور IVF، IUI ، ICSI ، FET خدمات جنین اهدایی و رحم اجاره ای فرد نابارور گیرنده از جمله این اقدامات است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (گیل وب‌دا)؛ دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در نخستین نشست استانی جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گیلان در تالار غدیر استانداری،  با بیان اینکه نرخ باروری کلی در گیلان از ۱/۳۸ در سال ۱۳۹۵ به ۱/۰۶ در سال  ۱۴۰۰ رسید، اظهار کرد: خوشبختانه طی دو سال اخیر شیب تند کاهش موالید در استان گیلان نسبتاً مهار شده و منفی است.

وی با اشاره به قانون جامع جوانی جمعیت و سهم قابل توجه این قانون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و وزارت بهداشت، افزود: از زمان ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بالای ۸۰ درصد از مواد قانونی در استان اجرا شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون صندوق رفاه دانشجویی مبنی بر پرداخت سالانه حداقل ۵۰ درصد ودیعه مسکن به دانشجویان فاقد مسکن، گفت: حدود سه میلیارد تومان تسهلات ودیعه مسکن در کنار پرداخت هدایا به دانشجویان صاحب فرزند شده از جمله این اقدامات در حوزه دانشجویان است.

دکتر آشوبی با بیان اینکه پنج درصد اعتبارات پژوهشی به تحقیقات خانواده محور اختصاص یافته، گفت: چهار طرح تحقیقاتی آسیب شناسی معضل جوانی جمعیت  در کلان منطقه یک  و تبیین مداخلات منجر به اصلاح آن  در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصویب شده است.

وی از تجهیز و  راه اندازی چندین مرکز تخصصی درمان ناباروری در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه سه مرکز تخصصی ناباروری در مرکز استان و علاوه بر آن در شرق و غرب استان نیز این مراکز فعال و هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از عقد قرارداد با سه مرکز ناباروری خصوصی با بیمه پایه جهت کمک به جوانی جمعیت و افزایش زادآوری خبر داد.

دکتر آشوبی از تحت پوشش کامل بیمه پایه قرار گرفتن کلیه خدمات درمانی زوج‌های نابارور در استان گیلان خبر داد و افزود: عقد قـرارداد  با مـراکز درمان ناباروری  بیمارستان الزهرا (س)، یک بیمارستان خصوصی و یک موسسه درمان ناباروری و  تعهد خدمات خـاص ناباروری IVF ، IUI ،ICSI  ، FET  خدمات جنین اهدایی و  رحم  اجاره ای فرد نابارور گیرنده بر اساس سطح مجوز مراکز درمان ناباروری از جمله این اقدامات است.

وی یکی از بندهای قانون جوانی جمعیت را تحت پوشش بیمه‌ای  قرار گرفتن کلیه مادران طی دوران بارداری و شیردهی و کودکان تا پایان پنج سالگی دانست و گفت: علاوه بر خدمات مذکور، درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در مراکز درمانی گیلان نیز آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارتقای مهارت مامایی کشور و افزایش  تعداد ماماها به ازای هر دو مادر  در حال زایمان یک ماما ‏را از قوانین مطرح برشمرد و گفت: در همین راستا رشته دکتری مامایی و کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شده است.

دکتر آشوبی کنترل و مهار سقط جنینی را یکی از اقدامات ارزشمند در دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و افزود: جلوگیری از ۱۰۳ سقط جنین فقط در شهرستان تالش با اجرای موفق طرح نفس انجام شده که قابل توجه و شایسته تحسین است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *