07:50 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان؛
  شهردار آستارا در حوزه ترویج کتابخوانی تجلیل شد

از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان؛
شهردار آستارا در حوزه ترویج کتابخوانی تجلیل شد

کیمیای شمال – طی مراسمی و با اهدای لوح تقدیر از سوی یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، میثم الوان پور، شهردار آستارا به دلیل حمایت از توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این شهر مرزی و گردشگرپذیر تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا دیروز یکشنبه (20 خرداد) به ریاست محمدرضا شهاب زاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا؛ میثم الوان پور، شهردار آستارا؛ سید حسن هاشمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، جمعی از مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی آستارا در فرمانداری برگزار شد.
فرماندار آستارا در این جلسه با تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی و ضرورت تامین زیرساخت‌های لازم در این حوزه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین اهمیت و جایگاه فرهنگی شهرستان مرزی آستارا، اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی و تلاش مناسب در راستای اعتلای شاخص‌های فرهنگی شهرستان آستارا گام برداریم.
محمدرضا شهاب زاده با بیان اینکه تلاش برای ارتقاء شاخص‌های کتابخوانی و مطالعه بسیار مهم است، افزود: تلاش می‌کنیم با همکاری و همدلی کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی، شاخص‌های کتابخوانی و مطالعه را در شهرستان مرزی آستارا ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه آستارا به عنوان شهرستانی فرهنگی در کشور شناخته شده است، گفت: حمایت مسئولان از کتابخانه‌های عمومی و رفع کمبود منابع مالی و استفاده از ظرفیت خیرین می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در ارتقاء شاخص‌های کتابخوانی داشته باشد.
فرماندار آستارا اظهار کرد: ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی رسالتی همگانی است که حمایت همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.
در ادامه این نشست و با اهدای لوح تقدیر از سوی یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان توسط فرماندار شهرستان آستارا، از میثم الوان پور شهردار آستارا به جهت حمایت‌های مادی و معنوی از فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اختصاص همه ساله نیم درصد از کل درآمد و بودجه شهرداری آستارا به صورت متناوب در طول سال به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی آستارا و هزینه آن در راستای توسعه و پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، هنری، عمرانی و امور جاری کتابخانه‌های عمومی شهرستان آستارا تجلیل شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت افزون بر ۹۵ هزار نفر، در شمال غربی استان گیلان و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است و چهار کتابخانه با ۴۵ هزار نسخه کتاب و بیش از ۳۰۰۰ نفر عضو دارد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *