08:51 - July 15, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت، خبر داد:
  آمادگی کامل شهرستان رشت برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت، خبر داد:
آمادگی کامل شهرستان رشت برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

رشت / کیمیای شمال – رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت،گفت: برنامه ریزی لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در روز جمعه، ۱۵تیر انجام و این شهرستان آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم با حضور و مشارکت گسترده مردم در این رویداد بزرگ سیاسی است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان رشت، مهندس کیا عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آمادگی کامل شهرستان رشت برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: ضمن قدردانی از مشارکت و حضور مردم ولایتمدار شهرستان رشت در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، برنامه ریزی لازم برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در روز جمعه، ۱۵تیر انجام و این شهرستان آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم با حضور و مشارکت گسترده مردم در این رویداد بزرگ سیاسی است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه انتخابات فردا، ۱۵ تیرماه از ساعت ۸ صبح همزمان باسراسر کشور آغاز می‌شود، افزود: در شهرستان رشت تعدادی شعب رای همانند انتخابات دور اول، ۵۳۱ شعبه اخذ رای داریم که از این تعداد ۲۸۲ شعبه ثابت شهری و ۲۴۳ شعبه ثابت روستایی هستند؛ همچنین ۱۳ شعبه سیار شامل ۷ شعبه شهری و ۶ شعبه روستایی داریم.

عاشوری با بیان اینکه در شهرستان رشت بیش از ۷۰۳ هزار واجد شرایط رای داریم، گفت: بر اساس قانون افراد از تاریخ ۱۵ تیرماه ۱۳۸۵ به قبل می‌توانند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه شناسنامه‌ یا کارت ملی هوشمند برای شرکت در انتخابات ضروری است، گفت: افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند می‌توانند با شناسنامه رای بدهند، اگر هم دارای شناسنامه‌های قدیمی هستند می‌توانند با ارائه مدرک شناسایی که دارای کد ملی باشد، در انتخابات شرکت کنند.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری به صورت کاملا دستی و احراز هویت به صورت الکترونیکی است، تصریح کرد: در دور اول انتخابات تعدادی رای باطله در شهرستان رشت داشتیم که برخی به دلیل اشتباه نوشتن اسم یا کد نامزد مورد نظرشان بوده، برگه‌هایی در شعب اخذ رای نصب کردیم که مشخصات نامزدها نوشته شده لذا تقاضا داریم براساس همان مشخصات بنویسند تا شاهد کمترین آرای باطله باشیم.

وی با بیان اینکه ۷۵۰ هزار تعرفه‌ برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری دریافت شده، افزود: بیش از تعداد واجدین شرایط رای تعرفه دریافت کردیم تا در صورت نیاز سریع تامین شود.

عاشوری با اشاره به اینکه بالغ بر ۹۰۰۰ عوامل اجرایی، نظارت، انتظامی و پشتیبانی در انتخابات شهرستان رشت فعالیت می‌کنند، گفت: با توجه به اینکه با تلاش عوامل اجرایی دور اول انتخابات منظم، منسجم و برنامه ریزی شده در شهرشتان رشت برگزار و موجب رضایتمندی مردم شد، مجدد از همه عوامل اجرایی و نظارت، انتظامی و پشتیبانی برای برگزاری باشکوه دور دوم انتخابات دعوت می‌کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *