09:48 - July 15, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

امام جمعه رشت:
رئیس جمهور آینده اقتصاد مردم را تثبیت کند

رشت / کیمیای شمال – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب مانند شهید رئیسی خدمتگزار مردم باشد؛ گفت: رئیس جمهور آینده اقتصاد و معشیت مردم را تثبیت کند.

به گزارش پایگاه خبری کیمیای شمال؛ آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی این شهر با تسلیت فرارسیدن چهلمین روز از شهادت، شهدای خدمت و پیشرو بودن ماه محرم، بر قدردانی و قدرشناسی افراد جامعه نسبت به یکدیگر تاکید و آثار مثبت قدرشناسی در جامعه را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه از شنبه رئیس جمهور منتخب کار خود را آغاز می‌کند، افزود: رئیس جمهور آینده نباید راه دولت‌های لیبرال را ادامه دهد؛ زیرا برخی از دولت‌های گذشته لیبرال منش بودند.
آیت الله فلاحتی در یک تعریف کلی و جامع به رئیس جمهور آینده توصیه کرد که با اعتقاد به وعده‌های الهی و مردم باوری حقیقی، استقلال ملت و کشور ایران را در اولویت بداند.
امام جمعه رشت، استکبار ستیزی را از ویژگی های بارز رئیس جمهور آینده دانست و گفت:رئیس جمهور آینده بداند؛ در دنیا ۶۵۰ کشور دیگر برای برقراری ارتباط وجود دارد بنابراین فقط به دنبال برقراری ارتباط با آمریکا و چند کشور اروپایی نباشد.
وی در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهور نباید سرنوشت کشور را به قلدرهای جهان گره بزند و باید عدالت خواه واقعی بوده و ساده زیست بوده و به فکر محرومان باشد؛ زیرا زندگی اشرافی برای جامعه اسلامی ننگ است.
آیت الله فلاحتی اعتقاد به راه امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدا را از دیگر ویژگی‌های بارز رئیس جمهور آینده برشمرد و گفت: رئیس جمهور آینده اقتصاد و معشیت مردم را تثبیت کند و بر قیمت اقلام جدی و ضروری زندگی مردم و مراکز خرید کالاهای اساسی نظارت کند.
وی با اشاره به سخنرانی مهم رهبر انقلاب در عید غدیر امسال تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با مردم در عید غدیر امسال تاکید داشتند که رئیس جمهور آینده کارگزاران خود را از کسانی انتخاب نکند که ذره‌ای با انقلاب زاویه دارند؛ زیرا کسی که با امام و انقلاب زاویه دارد؛ همکار خوبی برای شما نخواهند شد و وصی آمریکا بوده و بدون قدرت های غربی نمی‌تواند در کشور قدمی از قدم بردارد بنابراین او از ظرفیت‌های کشور استفاده نخواهد کرد و مدیر خوبی نخواهد شد؛ پس کسی را انتخاب کنیم که اهل دین و شریعت بوده و به نظام اسلامی اعتقاد داشته باشد.
آیت الله فلاحتی، آگاهی نداشتن از خدمات نظام اسلامی به جامعه، اهمیت ندادن برخی افراد به ضرورت برگزاری انتخابات در کشور ، رقابتی ندانستن، نارضایتی از عملکرد ضعیف برخی از مسئولان را از جمله دلایل مشارکت نداشتن برخی از افراد در پای صندوق‌های رای برشمرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *