08:10 - July 15, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

رکورد مصرف برق در گیلان شکسته شد

اختصاصی / کیمیای شمال – با توجه به تداوم هوای گرم و شرجی و افزایش مصرف برق در استان ، شرکت توزیع برق گیلان از مشترکان به ویژه مشترکان برق خانگی خواست با رعایت الگوی مصرف در پایداری شبکه برق کمک کنند. 

به گزارش پایگاه خبری کیمیای شمال؛ مهندس سید محمد علی میری نرگسی قائم مقام اجرایی در امور شهرستانها شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان دیشب 19 تیر 1403 در مصاحبه تلفنی با خبر ساعت ۲۳ سیمای مرکز گیلان شبکه استانی باران خبر داد : با افزایش 11 درصدی مصرف در مقایسه با سال گذشته رکورد مصرف برق در گیلان شکسته شد.

وی در ادامه تصریح کرد: سه شنبه 19 تیر 1403 نیاز مصرف برق استان بالغ بر 1998 مگاوات بود که این میزان مصرف در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان می دهد و این در حالی است که مصرف برق کشور نیز از 77000مگاوات عبور کرده است.

قائم مقام اجرایی در امور شهرستانها شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به اینکه دو بازه پیک مصرف در شبانه روز داریم، اظهار داشت : پیک مصرف روز از ساعت 13 الی 18 و پیک مصرف شب از ساعت 20 الی 23 است از این رو از تمام همشهریان و مشترکان عزیز خواهش می کنیم همانگونه که همیشه در مدیریت مصرف و کمک به صنعت برق پیشتاز هستند همچنان این همراهی و کمک را ادامه دهند.

مهندس سید محمد علی میری نرگسی در پایان با اشاره به اینکه رعایت چند نکته ساده در مدیریت مصرف برق بسیار موثر خواهد بود، تاکید کرد: عدم استفاده از دستگاه های پر مصرف مانند (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی ، جارو برقی، اتو و…)، تنظیم دمای کولر بر روی دمای آسایش 24 الی 26 درجه و همچنین استفاده حداکثری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ اضافه روش های بسیار ساده در مدیریت مصرف و کمک به صنعت برق و عبور از این شرایط سخت خواهد بود.

 

تهیه و تنظيم : معصومه رفعتی خراط

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *