09:51 - July 15, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

شهرستان مرزی آستارا در مسیر توسعه

کیمیای شمال – نشست توسعه سلامت شهرستان مرزی آستارا در سالن اجلاس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (گیل وبدا)؛ عصر امروز نشست توسعه سلامت شهرستان مرزی آستارا با حضور دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر ولی داداشی- نماینده مردم شهرستان مرزی آستارا در مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از مسوولان بهداشت و درمان آستارا در سالن اجلاس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با حائز اهمیت برشمردن مقوله بهداشت، اظهار کرد: باید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرستان مرزی آستارا با توجه به حضور گردشگران در آن جدی گرفته شود.

وی با اشاره به شیوه پشه آئدس در اغلب شهرستان‌های گیلان، افزود: وجود این پشه در اغلب شهرستان‌های استان دیده شده اما هنوز زنجیره انتقال بیماری‌های منتقله آن شکل نگرفته و تحت کنترل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ذخایر مطلوب دارو و صنایع غذایی مکمل در سطح شهرستان آستارا، گفت: خوشبختانه همه اقلام دارویی و مکمل‌ها در شهرستان وجود دارد.

دکتر آشوبی با اشاره به راه‌اندازی برخی از تجهیزات پزشکی در شهرستان آستارا، خاطرنشان کرد: بهره‌وری صحیح و استاندارد از تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در سطح مرکز سلامت‌محور به ویژه بیمارستان‌ها ضروری است.

وی از تقویت زیرساخت‌های بهداشت و درمان آستارا خبر داد و گفت: شهرستان مرزی آستارا پیشانی ارایه خدمات سلامت‌محور به مردم در غرب استان بوده و نگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به این شهرستان مرزی ویژه است‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ناکافی بودن سطح درآمدی کادر بهداشت و درمان، گفت: تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دولت بهبود وضعیت پرداخت‌ها و متناسب سازی آن با تورم است.

دکتر آشوبی بر اهتمام و تلاش بیش از پیش مدافعان سلامت تا استقرار دولت منتخب تاکید کرد و گفت: امروز وظیفه‌ ما در برابر مردم تا استقرار دولت جدید دوچندان است و باید تلاش‌ها در ارایه خدمت به مردم مضاعف شود.

دکتر ولی داداشی- نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: دکتر آشوبی از مدیران توانمند و موفق وزارت بهداشت و همچنین در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.

وی با اشاره به کاهش مشکلات بهداشت درمان در آستارا، افزود: امروزه بسیاری از خدمات درمانی شهروندان اردبیل توسط بیمارستان شهید بهشتی آستارا ارایه می‌شود و باید این ارتباط ضمن تقویت، دوسویه باشد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از کمبودها در این شهرستان، گفت: لازم است در توزیع پزشکان متخصص آینده به شهرستان مرزی آستارا توجه جدی‌تری بشود.

دکتر داداشی همچنین بر ضرورت تجهیز مرکز درمان لوندویل شهرستان آستارا تاکید کرد و تحقق آن را در کاهش بار بیماری به مرکز شهرستان موثر دانست.

وی همچنین بر راه‌اندازی یک پایگاه جدید اورژانس شهری در آستارا و همچنین تخصیص پرستار کافی در مراکز سلامت‌محور این شهرستان تأکید کرد.

گفتنی است؛ پیش از این نشست، دکتر آشوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بازدیدی از ستاد شبکه بهداشت شهرستان آستارا انجام داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *