16:19 - July 23, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت:
  ۶۴ فرصت سرمایه گذاری در رشت/ رستوران تالاب عینک بدون معارض قابلیت اجرا دارد

کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت:
۶۴ فرصت سرمایه گذاری در رشت/ رستوران تالاب عینک بدون معارض قابلیت اجرا دارد

کیمیای شمال – رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید برای هر پروژه ابتدا اسناد زمین ها، و مجوزها اخذ شود گفت: از مجموع ۶۴ فرصت سرمایه گذاری در شهر رشت، در بیست مورد مطالعات اولیه صورت گرفته بود و گویا در برخی از مطالعات انجام شده مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جلسه کمیسیون توسعه پایدار شورای رشت اظهار کرد: برای اینکه در شهر رشت کاری را رقم بزنیم و اقداماتی در راستای مطالبات شهروندان انجام دهیم باید از بخش خصوصی و سرمایه گذاری بهره ببریم و شهرداری ها غالبا بر مبنای درآمد و هزینه پیش می روند که به میزان امورات جاری است.
وی به تدوین اطلس سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت : در دوران فعالیت شورای چهارم رشت ، تلاش هایی در این راستا صورت گرفت و منجر به تهیه دفترچه ای شد اما در نهایت از آن اقدام  حتی یک پروژه و یک خروجی مناسب سرمایه گذاری رقم نخورد.
کارگرنیا با تاکید به اینکه در ابتدا باید مدارک و مستندات پروژه های سرمایه گذاری جمع آوری شود تصریح کرد: برای هر پروژه ابتدا اسناد زمین ها، و مجوزها اخذ شود و سپس سازمان سرمایه گذاری به دنبال مشاور و سرمایه گذار برود و از مجموع ۶۴ فرصت سرمایه گذاری در شهر رشت، در بیست مورد مطالعات اولیه صورت گرفته بود که اکنون اعلام می شود در برخی از مطالعات انجام شده مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.
محمدحسین واثق کارگرنیا در خصوص احداث گذر خوراک در رشت افزود: برابر لایحه شهرداری و تصویب شورا مقرر بود در بوستان ملت گذر خوراک احداث شود و در حال حاضر پیشنهاد مشاور ساخت رستوران و کافی شاپ است که از این بابت در تناقض است .
وی با تاکید به اینکه شهر رشت از فرصت های سرمایه گذاری بسیار خوبی برخوردار است گفت: نعمت های بسیاری مثل دو رودخانه و تالاب عینک را در اختیار داریم اما تا کنون شهر رشت به خاطر وجود برخی از  ناهماهنگی ها و عدم تعاملات از این دو نعمت خدادادی به خوبی  بهره مند نشده است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رستوران تالاب عینک شاید تنها موردی باشد که بدون معارض قابلیت اجرا دارد تصریح کرد: انتظار ما این است که پروژه های  سرمایه گذاری با سرعت بیشتری در این شهر پیگیری و به اجرا برسد و تاکید دارم  برای تمامی پروژه ها پیوست فرهنگی نیز دیده شود.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *