23:09 - February 23, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat
  • صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • ‌۲ انفجار تروریستی در ‌کرمان‌ با ۲ کیف بمب‌گذاری‌شده‌/ ۵۳ شهید و ۷۱ مصدوم‌ تاکنون

‌۲ انفجار تروریستی در ‌کرمان‌ با ۲ کیف بمب‌گذاری‌شده‌/ ۵۳ شهید و ۷۱ مصدوم‌ تاکنون

کیمیای شمال – در پی ۲ انفجار تروریستی در زیرگذر گنبد جبیله در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان، ‌‌تعداد زیادی به شهادت رسیده و تعدادی زیادی مصدوم‌ شدند که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

به گزارش کیمیای شمال به نقل از تسنیم ؛ ‌دقایقی پیش در طول مسیر گلزار شهدای کرمان انفجار‌ مهیبی به گوش رسید‌ که بلافاصله تیم واکنش سریع در محل حضور یافت‌.

این 2 انفجار تروریستی که در زیرگذر گنبد جبیله در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد ‌‌تعداد زیادی به شهادت رسیده و تعدادی زیادی مصدوم‌ شدند که به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

برخی از منابع به خبرنگار تسنیم مستقر در کرمان که در صحنه انفجار امروز حضور دارد، اعلام کردند که در ورودی گلزار شهدای کرمان، دو‌ کیف بمب‌گذاری شده وجود داشته است که عامل یا عاملین این حادثه ظاهرا با ریموت بمب‌ها را منفجر کرده‌اند؛ این در حالی بود که در برخی خبرها عنوان شده بود که دو عملیات انتحاری صورت گرفته است.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم، ‌ تعدادی زیادی آمبولانس در محل این انفجار حاضر شده‌اند تا اگر بر اثر این انفجار افرادی مجروح شده باشند به مراکز درمانی منتقل شوند.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم حاضر در محل انفجار، در پی ازدحام جمعیت در محل‌، تعداد از هم‌وطنان دچار مصدومیت شده‌اند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شد‌ند.

در ساعت 15:17 دقیقه دومین انفجار در درگاه قلی بیگ رخ داد و بلافاصله ‌مردم از مسیر منتهی به گلزار شهدا تخلیه شده و نیروهای امنیتی و انتظامی در حال کنترل اوضاع بوده تا سریعا علت این انفجار را اعلام کنند.

روابط عمومی اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آمار مصدومان حادثه انفجار در مسیر گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: دقایقی پیش یک مورد حادثه انفجار  در زیرگذر گنبد جبیله رخ داده که به دنبال آن 10 نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

دقایقی پس از بروز این سانحه نیز انفجار دوم رخ داده که در این حادثه نیز 20 نفر بر اثر ازدحام جمعیت مصدوم شده‌اند.

وی ادامه داد: مصدومان عمدتاً به دلیل ازدحام جمعیت و فرار مردم از صدای مهیب، دچار مصدومیت شده‌اند.

در حال حاضر مسئولان گلزار شهدای کرمان از مردم حاضر در گلزار درخواست دارند تا سریعا گلزار را تخلیه کنند.

خبرنگار تسنیم که منطقه حضور دارد اعلام کرد که تعداد مجروحان و شهدای این 2 حادثه انفجار بالاست و به احتمال زیاد بیش از 50 نفر جان خود را از دست داده اند و تعداد در حدود 50 تا 60 نفر مجروح شده باشند.

‌‌معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با بیان اینکه این دو انفجار ‌تروریستی بوده است، گفت: تاکنون 20 نفر شهید و 50 نفر مصدوم شده‌اند که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

خبرنگار تسنیم از محل حادثه گزارش داد که متاسفانه بر اثر این انفجارها، اجساد بسیاری متلاشی شده است.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم در حال حاضر آرامش در منطقه برقرار شده و مردم از مسیر منتهی به گلزار تخلیه شده و نیروهای امنیتی در حال بررسی منطقه برای شناسایی عامل یا عاملان این انفجار تروریستی هستند.

‌مصدومان این حادثه انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان ‌تا این لحظه به 71 نفر افزایش یافته که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و متأسفانه 53 نفر از مصدومان در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند و به شهادت رسیده‌اند.مراکز درمانی و کدهای پشتیبان دانشگاه های معین در حالت آماده‌باش قرار دارند.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم از محل انفجار، انفجار نخست 700 متری مزار شهید سلیمانی و انفجار دوم در یک کیلومتری مزار بوده و خارج از مسیر زائران و گیت‌های بازرسی بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *