22:53 - February 23, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • اجتماعی
 • >
 • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
  ۷۴ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه هستند / تشکیل ۹۵ هزار پرونده زوجین نابارور

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
۷۴ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه هستند / تشکیل ۹۵ هزار پرونده زوجین نابارور

کیمیای شمال – مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: قبل از انقلاب اسلامی حدود ۲۰ درصد از جامعه تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی و درمانی بودند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی این میزان به ۷۴ درصد افزایش یافته است.

 میرهاشم موسوی دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی درخصوص دستاوردهای سازمان تامین اجتماعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: با مساعدت دولت، در سال گذشته و همچنین توسعه بیمه سلامت، بیمه درمانی مورد توجه ویژه قرار گرفت.

مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: با تاکید بر اصل ۲۹ قانون اساسی و اجرای عدالت اجتماعی امیدواریم این پوشش بیمه‌ای به سطح ۱۰۰ درصدی برسد و حرکت‌های خوبی در این راستا و در این دولت انجام شده است.

موسوی با بیان اینکه در تامین اجتماعی دو نوع خدمت در بحث درمان یکی به صورت روش مستقیم و دیگری به روش غیر مستقیم داریم، افزود: در روش مستقیم همه خدمات درمانی به صورت ۱۰۰ درصد رایگان است.

وی تصریح کرد: در قبل از انقلاب ۲۰ مرکز درمانی و خدماتی در کشور فعال بودکه اکنون این مراکز به ۴۰۴ مرکز تخصصی و فوق تخصصی افزایش یافته است.

موسوی افزود: در دولت سیزدهم ۱۳۳ پروژه درمانی در حال طراحی و ساخت است و خدمات با کیفیت و ۱۰۰ صدر رایگان در آنها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: ۳۰ مرکز سال گذشته نیز افتتاح و راه‌اندازی شد که در آن دستگاه‌های بسیار مجهز نظیر سیتی اسکن و ام آر آی فعال است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درمورد ناباروری زوجین و خدماتی ارائه شده به آنها نیز گفت: در بحث خدمات درمانی به صورت مستقیم تمام هزینه‌ها رایگان است اما در شهرستان‌ها که مراکز درمانی نداریم در قالب همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی فرانشیز پرداختی توسط بیمار به صفر می‌رسد.

وی ادامه داد: در زمینه زوجین نابارور در این دولت ۹۵ هزار پرونده تشکیل داده شده و اعتبارات خوبی هم در این زمینه تخصیص یافته است.

موسوی گفت: همچنین در این زمینه ایام غرامت باروری از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرده است و همه هزینه‌ها به صورت غیر حضوری پرداخت می‌شود.

مدیر عامل تامین اجتماعی درخصوص بیمه‌های حمایتی و بیمه قالیبافان نیز افزود: حدود چهار میلیون نفر تحت پوشش بیمه حمایتی هستند که سهم کارفرما در بوجه سنواتی باید پیش بینی شود تا براساس آن ورودی ها و خروجی ها را تعیین کنیم اما منابع پیش بینی شده در این خصوص پاسخگو نیست اما اینکه بیمه این افراد قطع شده باشد باید گفت که تا زمانی که این افراد در اشتغال باشند بیمه شان به هیچ عنوان قطع نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: اما براساس پایش اگر افرادی که شرایط واقعی را نداشته باشند بیمه آنها را قطع می کنیم.

موسوی گفت: در مبحث از کارافتادگی براساس استانداردها و درصد کارافتادگی با کارشناسی پزشکی تعیین می شود.

وی افزود: در مورد تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و مسمتری بگیر ها شاید چند ساعتی تاخیر باشد اما حقوق مستمری بگیرها از ۲۰ تا سی ام هر ماه بدون یک ریال استقراض پرداخت می شود.

موسوی تاکید کرد: در بحث متناسب سازی حقوق هم از سال ۱۳۹۹ سه مرحله انجام شده است. در برنامه هفتم هم پیش بینی شده است ما هم درصدد اجرای آن هستیم.

وی در مورد شرکت سرمایه گذاری شستا و انتقادهایی در این خصوص نیز گفت: در حوزه سرمایه گذاری و دارایی ها و حوزه بازنشستگی آتیه باید بر سرمایه گذاری متمرکز باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بر اساس استاندارهای جهانی اساس باید بر۱۷ تا ۱۸ درصد سرمایه گذاری باشد در حالی که حدود ۵ تا ۶ درصد در قالب سرمایه گذاری است که شامل یک سوم اهداف آرمانی ما است.

وی در مورد حذف تخفیف حق بیمه در کارگاه های زیر پنج نفر تصریح کرد: این امر اجحاف نیست و براساس قانون است و در این خصوص باید منابع آن دیده شود و اکنون تبدیل به بدهی شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *