12:11 - June 14, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

افتتاح CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت


کیمیای شمال – بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
به گزارش کیمیای شمال به نقل از گیل وبدا؛ بخش CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت صبح امروز با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صرف اعتبار 86 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح شد.
دستگاه CT آنژیوگرافی ۱۲۸ اسلایس بیمارستان حشمت رشت با کاربری آنژیوگرافی غیرتهاجمی عروق کرونر قلبی جهت تشخیص بیماری‌های عروقی نصب و راه‌اندازی شده است و تنها دستگاه موجود در بخش دولتی است.
دستگاه CT آنژیوگرافی قلب، شیوه‌ای مفید جهت تشخیص ناهنجاری‌های ساختاری قلب و همچنین بیماری شریانی و وریدی است و با بهره‌مندی از این دستگاه، عروق قلبی با كمترين خطر بررسی می‌شوند و در صورت وجود و يا احتمال گرفتگی عروق، اقدامات پيشگيرانه صورت می‌گیرد.
دستگاه CT آنژیوگرافی قلب با اعتبار 45 میلیارد تومانی در مساحت به وسعت 200 مترمربع و دستگاه آنژیوگرافی این بیمارستان نیز در مساحت 80 مترمربعی و با اعتبار 41 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
گفتنی است در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان، 20 طرح عام‌المنفعه سلامت با اعتبار حدوداً 468 میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *