13:30 - June 14, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat
  • صفحه خانگی
  • >
  • فرهنگی
  • >
  • روایت یک روز خاص برای بانوان رسانه گیلان / خبرنگارانی که این بار خادم شدند

روایت یک روز خاص برای بانوان رسانه گیلان / خبرنگارانی که این بار خادم شدند

کیمیای شمال – به بهانه شهادت باب الحوائج حضرت جواد علیه السلام بانوان بسیج رسانه گیلان، در محضر برادر امام رضا (ع) و عموجان ِحضرت جواد علیه السلام، در چایخانه امام رضا علیه السلام حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف خادمی کردند. 

به گزارش کیمیای شمال به نقل از خبرگزاری بسیج گیلان ؛ شهادت امام محمد تقی الجواد علیه السلام برای دلشکسته ها و گرفتارهای دنیایی و اخروی، تکیه گاهی عجیب است چرا که عرشیان و فرشیان او را «باب الجواد» می‌خوانند، باب الجواد بودنِ نهمین اختر تابناک امامت و ولایت یک طرف، جوانِ ولی نعمت ما ایرانی ها یعنی امام رضا (ع) هم یک طرف چرا که همه روزنه های امید اجابت دعا در این روز باز است تا امام رضایی ها از سمت «بابُ الجواد» خود را به سمت خدا برسانند.

عزمِ خادمیِ بانوان رسانه

ما گیلانی ها هم به وقت دلتنگی توسل میکنیم به خواهر و برادر شمس الشموس علی بن موسی الرضا علیه السلام. اینجا بود که به بهانه شهادت باب الحوائج حضرت جواد علیه السلام بانوان بسیج رسانه گیلان، عزم خادمی کردند در محضر برادر امام رضا (ع) و عموجان ِحضرت جواد علیه السلام.

وقت حرکت بود هرکدامشان با عشق و ارادتی وصف ناشدنی عزم میدان کردند و خود را به محل قرار رساندند. شور رو شوقی از جنس وصال و عاشقانه ای به سبک خادمی در جوار حریم آقاسید جلال الدین اشرف هویدا بود، نه گرمای هوا مانع بود نه خستگی ناشی از فعالیت های سخت حرفه خبر.

این بار انگار اصحاب خبر، برای دل خود گام برداشته بودند برای دلی که مملو از دلتنگی بود و چشمانی که برای فراق پنجره فولاد، همچون مرواریدی دست نیافتنی همچون باران بهاری بر پهنای صورت بانوان خبرنگار می‌درخشید و ملائکه را به بزم عاشقی اصحاب رسانه دعوت می‌کرد.

هرکس گره افتاده به کارش خبرکنید، روضه به نام باب الحوائج است

مسافت جاده گذشت و هرکدام از بانوان رسانه هم نجوا می‌کردند و به دور از هیاهوی دنیا انگار می‌خواستند به بهانه شهادت «باب الحوائج» استخوانی سبک کنند و نجوایی سر دهند که «هرکس گره افتاده به کارش خبرکنید، روضه به نام باب الحوائج است».

رسیدیم به حیاط میزبان ما یعنی آقا سید جلال الدین اشرف، سراسیمه خود را به حرم رساندیم، هرکدام از بانوان خبرنگار ما گوشه ای از کار را گرفتند تا سفره ای کوچک اما به وسعت آسمان پهن کنند، با همان خلوص نیت شروع کردند به خواندن دعای توسل و زیارت عاشورا و آنگاه صورت برگاندند به سمت ضریح آقا سید جلال الدین و گفتند: «پسر موسی بن جعفر آقا سید جلال الدین! می‌شود به برادرتان امام رضا سلام ما را برسانید و بگویید اگر چه از «باب الجواد» حرمت دوریم اما آمده ایم در جوار شما برای جوادش خادمی کنیم و استخوانی سبک کنیم.

خادمی به سبک پرستار خبرنگار گیلانی

 

آن طرف تر خانم سارا ناصری بانوی خبرنگار باسابقه گیلانی که از قضا لباس پرستاری برتن دارد هم گوشه دیگر صحن خادمی می‌کند، قلم را بر زمین گذاشت و لباس پرستاری پوشید و شروع کرد به ویزیت زائران آقاسید جلال الدین اشرف تا اینگونه ارادت و خادمی خود را ثبت کند.

خدمات جهادی آن مرد خستگی ناپذیر

آن طرف تر چند میزبان هم به سراغشان آمد فرماندار آستانه اشرفیه جهت خیر مقدم آمد و همسر شهید مدافع حرم هم در جمع بانوان بسیج رسانه حاضر شد و از خاطرات شهدا برای بانوان ما سخن گفت و وقتی از شهدای خدمت وخدمات جهادی آن مرد خستگی ناپذیر سخن گفت، بانوان خبرنگار ما هم که خود در این مسئله دستی بر آتش داشتند، به یاد شهدای خدمت سوگواری کردند و فرصت را مغتنم شمرده و به تبیین انتخابات پیش رو پرداختند.

خادمی چایخانه ویژه بانوان بسیج رسانه

حالا نوبت خادمی در چایخانه امام رضا (ع) بود، خادمی چایخانه ویژه بانوان بسیج رسانه آن هم در ایام با سعادت باب الحوائج با ترنم صدای کبوتران حرم، لحظاتی وصف ناشدنی رقم زده بود لحظاتی از جنس ملکوت.

بچه ها تقسیم کار کردند سماورها را روشن کرده و شروع به آماده سازی چایخانه برای پذیرایی از زائرین نمودند همه چیز روحانی و معنوی در حال انجام بود تا اینکه دیدم گوشه چشم خادمان خبرنگار ما از مرواریدهای زیبای الهی تر شده و سمت حرم نجوای یا «علی بن موسی الرضا» سر می‌دهند، کاش قلم توان ثبت این لحظات را داشت.

کاش میشد به معنای واقعی حقیقت عاشقی آنان را با قلم ثبت کرد اما هیهات که اقیانوس معنویت وجودشان غیر قابل وصف بود.

یادشان رفته بود که خبرنگاراند! 

زائران می‌آمدند، یکی چای می‌ریخت، یکی استکان ها را می‌شست آن یکی قند و مخلفات دیگر را آماده می‌کرد و آن یکی ترها… جالب بود انگار هیچ کس یادش نبود خبرنگارند و باید خبر بنویسند انگار امروز را آمده بودند برای خود باشند نه دوربین دست گرفتند نه گوشی! آن ها آمده بودند فقط برای باب الحوائج خادمی کنند و از امام رضا علیه السلام بخواهند که دلهایشان را به نورش همیشه منور بدارد.

به وقت دل کندن!

دیگر وقت رفتن بود، مگر دل کندن برایشان امکان داشت؟!اما باید میرفتیم.

از بانیان برنامه و میزبانان تشکر کردیم و حساب اجرشان را به خدا سپردیم، از صمیم قلب ممنون و مدیون بچه های مخلص بسیجی هستیم از بسیج رسانه سپاه ناحیه آستانه اشرفیه گرفته تا خادمان مخلص حرم سید جلال الدین اشرف و اصحاب رسانه آستانه اشرفیه که با همراهی و حمایت خود روزی وصف ناشدنی و به یادماندنی برای بانوان بسیج رسانه گیلان رقم زدند.

اجرشان مقبول ان شاء الله.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *