12:35 - June 14, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • نماینده ولی فقیه در گیلان:
  آیت الله امینیان (رضوان الله تعالی علیه) عالمی با عمل بود/ خودسازی موجب ساختن جامعه خوب است

نماینده ولی فقیه در گیلان:
آیت الله امینیان (رضوان الله تعالی علیه) عالمی با عمل بود/ خودسازی موجب ساختن جامعه خوب است

کیمیای شمال – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، آیت الله امینیان (رضوان الله تعالی علیه) را یکی از یاران واقعی امام راحل معرفی کرد و گفت: آیت الله امینیان عالمی با عمل بود که فرزند خود را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرد.

به گزارش کیمیای شمال؛ آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت شامگاه دیشب بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مراسم بزرگداشت آیت الله امینیان پدر طلبه شهیدمحمدتقی امینیان (نماینده سابق مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه اشرفیه) در حسینیه اعظم حضرت سیدجلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدرئیسی و همراهانش ضمن ابراز تاسف از گذشت ۸ سال از رحلت آیت الله امینیان، وی را یک روحانی پاک طینت و خوش سیرت خواند و گفت: سبک زندگی عالمان دین و همه کسانی که دغدغه دین را در جامعه دارند به دو دسته تقسیم می‌شود؛ دسته نخست انسان‌های مومن و اهل دین و دیانت و معرفت که تلاش می‌کنند ابتدا خود سعادتمند شده تا خودشان را به جایی برسانند؛ از این رو به راه خیر و برکت می‌روند و در تلاش برای خودسازی هستند و عاقبت هم در همین مسیر خوبی‌ها و صراط مستقیم قرار گرفته و با روحی پاک از دنیا می‌روند.
وی با بیان اینکه در آیین شریعت انسان‌هایی که این گونه زندگی می‌کنند؛ زندگی پسندیده‌ای دارند؛ خاطرنشان کرد: دسته ی دوم انسان‌هایی هستند که در همین مسیر سعادت و خوبی‌ها در تلاشند و رنج می‌کشند تا علم و دانش و معرفت فرابگیرند و خود را به جایی برسانند تا در وهله اول خود را نجات دهند؛ اما به این اکتفا نمی‌کنند و برای خود رسالتی فراتر در نظر می‌گیرند و سعی می‌کنند تا دیگر انسان‌ها را نیز با خود در مسیر رسیدن به سعادت همراه کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه این انسان‌ها خودشان در جاده صراط مستقیم قرار گرفته‌اند و سعی دارند که دیگران را هم با خود همراه کنند؛ ادامه داد: در آیات و روایات آمده که حالات شهیدان اینگونه است و وقتی شهدا وارد عالم برزخ بهشتی می‌شوند اولین درخواستشان این است که به دوستان و آشنایانمان بگویید که جای ما اینجا چقدر خوب است.

به گفته ی وی، انسان‌های طبقه دوم هیچ وقت خود را از جامعه و مردم و انسان‌ها جدا نمی‌کنند و بعد از تربیت و سعادتمند کردن خود وارد فضای جامعه می‌شوند و انبیا و اولیا و ائمه و پیروان آنها اینگونه بودند.

*آیت الله امینیان شاگرد آیت الله بروجردی و امام خمینی (ره) بود

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه این انسان ها در مسیر درست زندگی حرکت می کنند ادامه داد: آنها تنها به سعادت و سلامت و خودسازی خود اکتفا نمی‌کنند و علاقمندند که دیگران را هم به سعادت برسانند و حضرت آیت الله امینیان رضوان الله تعالی علیه یکی از این مصادیق است.
وی با بیان اینکه این انساها با دوبال درونی و بیرونی به سوی اهداف سعادتمندی خود حرکت می کنند؛ ادامه داد: این انسان‌ها برای رسیدن به اهداف خود در وهله اول نیازمند مربیان و راهنمایان و اساتید برجسته‌ای برای راهنمایی در زندگیی‌شان هستند؛ زیرا اگر انسان از تجربه اساتید فرهیخته و انسان‌های آگاه و عالم و بصیر بهره بگیرد؛ از تربیت خوبی برخوردار خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان برخی دیگر از خصایص اخلاقی آیت الله امینیان را برشمرد و عنوان داشت:
یکی از ویژگی‌های دیگر آیت الله امینیان این بود که در محضر اساتید برجسته ای چون آیت الله العظمی بروجردی رضوان الله تعالی علیه و امام خمینی(قدس سره الشریف) بهره برد؛ مراجع برجسته‌ای که خدمات زیادی به اسلام و انقلاب کردند.
وی با اشاره به اینکه آیت الله امینیان در رکاب امام خمینی (ره) شاگردی کرد و فرزندش را در راه اسلام و انقلاب تقدیم نمود؛ ادامه داد: وی مدتی امام جمعه موقت رشت بود و بعد از آن امام جمعه آستانه اشرفیه منصوب شد و در این راه خدمات زیادی به اسلام و انقلاب کرد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه کوچک یا بزرگ بودن موقعیت جغرافیایی برایش فرقی نداشت؛ افزود: او در صدد سعادتمند کردن مردم بود.

*تا خود را نسازیم جامعه خوب نمی شود

وی با تاکید بر اینکه انسان باید در زندگی دوست و ملازم خوب برگزیند یادآور شد: داشتن دوست و ملازمان با تجربه و با معرفت در تربیت انسان بسیار موثر است؛ لذا در تربیت فرزندان نیز سفارش شده که اولاد خود را با کسانی پیوند دهید که اهل دانش و معرفت باشند.

امام جمعه رشت، در بخشی دیگر از سخنان خود ارجح دانستن رضای خدا بر دیگر امور را از خصلت انسان‌های سعادتمند برشمرد و گفت: کسانی که رضای خدا را جلب می‌کنند و در همه کارها رضای خدا را در اولویت امور خود قرار می‌دهند تمام انسان‌ها به سوی آنها سوق داده می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه انسان باید در ابتدا خودسازی کرده تا بتواند در جامعه نیز تاثیرگذار باشد؛ اظهار کرد: تا انسان خود را نسازد جامعه ساخته نخواهد شد.

آیت الله فلاحتی، همچنین بنده خالص خدا بودن را از دیگر ویژگی‌های انسان‌های سعادتمند خواند و گفت: بنده خدا بودن باعث می‌شود که انسان مرید اهل بیت شود و برای ساختن جامعه خوب باید اول بنده خوب خدا بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه انسان‌های سعادتمند مانند ماه شب ۱۴ در صفحه تاریخ می‌درخشند؛ یادآور شد: شهید بهشتی، شهید رئیسی و آیت الله امینیان نام‌های جاویدی هستند که هرگز از صفحه تاریخ محو نمی‌شوند و همیشه از آنها به نیکی یاد خواهد شد.
وی در خاتمه با بیان اینکه برای در رکاب اسلام و انقلاب و امام راحل بودن باید تلاش کرد؛ گفت: چه بسا انسان‌هایی که در عرصه درونی و بیرونی برای رسیدن به سعادت ساختار درستی برای خود ایجاد نکرده بودند و در این مسیر دچار ریزش شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *