12:27 - June 14, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

رتبه پنجم راه‌وشهرسازی گیلان در حوزه بازآفرینی پایدار شهری

کیمیای شمال – به گفته مدیر کل راه وشهرسازی گیلان، این اداره کل در راستای تحقق طرح‌های بازآفرینی شهری، توانست رتبه پنجم را در بین ادارات کل کشور در حوزه بازآفرینی پایدار شهری کسب کند.

به گزارش کیمیای شمال به نقل از فارس ؛ هادی رحمانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارزیابی کشوری طرح‌های بازآفرینی شهری اظهار کرد: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته در تحقق طرح‌های بازآفرینی شهری، اداره کل راه وشهرسازی گیلان توانست رتبه پنجم را در بین ادارات کل کشور در حوزه بازآفرینی پایدار شهری کسب کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع بازآفرینی شهری از مهمترین اولویت‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی است، گفت: تلاش، پیگیری و همراهی‌های صورت گرفته در این اداره کل و در سطح استان برای برنامه ریزی و اجرای سیاست‌های حوزه بازآفرینی از مهمترین دلایل کسب این موفقیت بوده است.

مدیر کل راه وشهرسازی گیلان با تاکید بر اینکه موضوع بازآفرینی، مبحثی فرابخشی بوده و تحقق اهداف و برنامه‌های آن نیازمند هماهنگی و همدلی همه‌ی دستگاه‌های اجرایی استان است، افزود: خوشبختانه در این حوزه همکاری و هماهنگی موثری در بیشتر بخش‌ها و دستگاههای مرتبط در استان وجود دارد.

رحمانی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در این حوزه تصریح کرد: برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی استانی و شهرستانی، راه اندازی جریان بازآفرینی در محلات، مشخص کردن محلات هدف بازآفرینی بخشی از برنامه‌های استان در سال‌های اخیر بوده است.

مدیر کل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته برای بازآفرینی بیان کرد: توانمندسازی محلات ناکارآمد با انجام اقدامات آموزشی، فرهنگی و هنری، جلب مشارکت انجمن‌های مردم نهاد و تلاش برای جذب اعتبار و ارایه تسهیلات در بافت‌های فرسوده بخش دیگری از اقدامات انجام شده در استان است.

به گفته رحمانی، استان گیلان از مجموع ۵۳ شهر، ۳۰ شهر دارای محدوده‌های مصوب ناکارآمد شهری بوده و سه شهر (رشت، لنگرود و بندر انزلی) دارای سند توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی و طرح‌های مصوب بازآفرینی شهری است که به طور کلی ۵۶/۵۳۴۵ هکتار از اراضی و یک میلیون و ۴۸۶ هزار و ۸۱۰ نفر از جمعیت این شهرها در محدوده‌های ناکارآمد واقع شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *