12:29 - June 14, 2024
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat
 • صفحه خانگی
 • >
 • گیلان
 • >
 • سرپرست فرمانداری رشت در نشست کمیته برنامه شهرستان، خبر داد:
  اختصاص بیش از ۳۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی و زیرساختی رشت

سرپرست فرمانداری رشت در نشست کمیته برنامه شهرستان، خبر داد:
اختصاص بیش از ۳۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی و زیرساختی رشت

کیمیای شمال – سرپرست فرمانداری رشت از اختصاص بیش از ۳۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی و زیرساختی رشت خبر داد و گفت: این اعتبار در مرحله اول برای پروژه های شهرستان رشت اختصاص یافته و مرحله دوم آن بزودی اعلام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، مهندس کیا عاشوری پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان رشت، اظهار کرد: رشت یکی از شهرستان های دارای تراکم جمعیتی بالا است و بیش از یک میلیون نفر در این شهرستان زندگی می کنند.

وی با تاکید بر لزوم اعتبارسنجی بر اساس شاخصه جمعیت و وسعت، افزود: عمده ترین بخش اعتبارات به تقویت زیرساخت ها و جبران کاستی های امکانی و زیرساختی شهرستان اختصاص می یابد.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه اعتبارات این شهرستان در راستای تقویت زیرساخت ها باید رشد کند، گفت: عدم رشد اعتبارات منجر به کاستی های امکانی و زیرساختی در بخش های مختلف می شود.

عاشوری از اختصاص بیش از ۳۴۱ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی و زیرساختی رشت خبر داد و اضافه کرد: این اعتبار در مرحله اول برای پروژه های شهرستان رشت اختصاص یافته و مرحله دوم آن بزودی اعلام می شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های ملی و استانی نمایندگان مجلس، افزود: اعتباراتی نیز در اختیار سه نماینده رشت قرار دارد که می تواند در توسعه زیرساختی شهرستان کمک حال باشد.

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به چالش های زیرساختی در این شهرستان، اضافه کرد: اعتبارات شهرستان بیشتر در راستای تقویت زیرساخت های راه، آب، برق و طرح هادی روستایی سوق داده می شود.

عاشوری با تاکید بر جذب اعتبارات از سوی دستگاه ها، بیان کرد: کوتاهی در جذب اعتبارات از سوی دستگاه ها پذیرفته نیست و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف، افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات ارزنده ای به مناطق شهری و روستایی ارائه شده است که باید مورد تبیین قرار بگیرد.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه بازنگری طرح هادی مطالبه جدی روستاییان است، گفت: عدم بازنگری طرح هادی در روستاها منجر به بروز برخی مشکلات و عقب ماندگی ها شده است.

عاشوری با تاکید بر احصاء مسائل و مشکلات مناطق روستایی در رشت، اضافه کرد: احصاء مسائل و طبقه بندی مشکلات کار را برای رفع آن آسان تر می کند.

وی با تاکید بر لزوم اتمام پروژه های نیمه تمام رشت، افزود: سیاست اعتباری امسال بر مبنای اتمام پروژه های نیمه تمام تعریف شده است.

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به اینکه اولویت با اتمام پروژه های نیمه است، گفت: برای اتمام پروژه های نیمه تمام در این شهرستان بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *