12:14 - June 14, 2024
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

مدیرکل ورزش گیلان:
پنج هزار مکان ورزشی در گیلان آمایش شد

کیمیای شمال – مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: پنج هزار مکان ورزشی در استان گیلان شناسایی و آمایش شده است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، جهانبخش آرمان اظهار کرد: در دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی و منحصر بفردی در حوزه ورزش انجام شده که یکی از این موارد، بحث آمایش سرزمینی بود که با تاکید شهید خدمت آیت الله رئیسی اجرایی شد.
وی افزود:با اجرای این طرح که برای نخستین بار در کشور اجرا شد تمامی مشخصات اماکن ورزشی در گیلان و همچنین سراسر کشور از لحاظ تعداد، سال احداث، گنجایش، کاربرد و سایر موارد مشخص شده تا از این ظرفیت برای توسعه ورزش قهرمانی و همگانی استفاده شود.
وی ادامه داد: این طرح با تدبیر وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور انجام شد تا اماکن ورزشی هر استان به طور دقیق شناسایی و مشخص شود که در این زمینه، شهید خدمت آیت الله رئیسی مکلف کرد که همه فضاهای ورزشی کشور مشخص شود.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: تجلیل از مدال آوران و قهرمانان و در اختیار قراردادن مسکن به مدال آوران المپیک از دیگر اقدامات شایسته دولت در حوزه ورزش است.
آرمان به توسعه ورزش در هر ۲ بخش قهرمانی و همگانی در دولت سیزدهم در گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالیت ورزش همگانی با انجام طرح های مختلف بسیار گسترده‌تر نسبت به گذشته شده است.
وی بیان کرد: همچنین در حوزه ورزش قهرمانی، ورزشکاران گیلانی طی یک سال گذشته ۲۸۶ مدال کسب کردند که از لحاظ تصاحب مدال رتبه سوم در کشور و نشان از پتانسیل و ظرفیت گیلان در حوزه ورزش قهرمانی است.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ادامه اظهار کرد: البته کسب این تعداد مدال نتیجه تلاش روسای هیئتهای ورزشی در استان گیلان است که در هر ۲ بخش همگانی و قهرمانی فعالیت دارند زیرا ورزش قهرمانی موتور محرکه ورزش همگانی است.
آرمان در خاتمه گفت: با توسعه ورزش همگانی، استعدادهای خوبی را در اقصی نقاط استان به خصوص در روستاها شناسایی می‌کنیم که این استعدادها در نهایت با ورود به ورزش قهرمانی، با کسب مدال و مقام، افتخارآفرینی می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *